Yönetim Günleri -1

             Ne yalan söyleyeyim bileti alırken " Yaa bunun benim bölümümle ne alakası var "demedim değil.Ben aslında sadece Ahmet Şerif İzgören ve Nurettin Özdoğan İçin gittiğimi düşünürken gerçekten çok farklı çok kaliteli bir organizasyonla karşılaştım.Selçuk Üniversitesi bünyesinde bulunan Bilgi ve Yönetim Topluluğu 'nun düzenlediği Yönetim Günleri-1 adlı seminerden bahsediyorum.

              Başta da dediğim gibi bir Biyoloji öğrencisi olarak ne alaka diye gittiğim bu seminer farklı bir yerden bakmayı gösterdi bir nebze bana. En başta şunu anladım ki emeksiz yemek olmuyor arkadaşım. Gözünü açıp fırsatları kendin oluşturacaksın öyle yağma yok her zaman fırsat insanın ayağına gelmiyor.Nurettin Özdoğan mesela benim uzun zamandır takip ettiğim bir genç girişimci. En başta Zaman' daki yazılarıyla tanımıştım 1.sınıftayken daha sonra internetten takip etmeye başladım. Adam 86 doğumlu ve genel müdür! Hayat hikayesinde bir şey dikkatimi çekti hep bir uğraş içindeymiş.Ya kim hazırlığı bitirdikten sonra staj yapmak için 100 yere başvurur ki? Valla ilk aklıma gelen şey "evine gitmemiş mi yaz tatilinde?" oldu :) Tabii ki bunda ortamın vs vs etkisi büyüktür ama insanın içinde olması lazım hayallerinin peşinde koşma arzusunun.

             Bugün dinlerken çok zevk aldığım diğer konuşmacıda Selim Çavuş idi. Ben daha önce ismini hiç duymamıştım. O da kendini bir sosyal sorumluluk projesine adamış,aslında tek bir eyleme adamış; kitap okumak... Düşün Taşın Derneği diye de bir derneğin kurucusu.Dernek çalışmaları bayağı faal durumda. 15 günde bir okuma günleri düzenliyorlar,kitap okuyarak Guinnes rekor denemesine katılıyorlar,koskoca Ali Sami Yen'de kitap binlerce kişi kitap okuyor eğlenceye bakar mısın :)Konya'da düzenlensin söz koşa koşa gideceğim;))(Kendime Not: Çevre Kulübü çalışmalarımız bir üst seviyeye çıktığında dernekle bağlantı kur.)

            Velhasıl kelam bu 2 gün bana çok şey kattı.Kafamda çok manyak fikirler hayata geçmek için sabırsızlanıyor :)Bende genç girişimci olarak mantar işine gireceğim çok pis para var :))

 

             

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !