Ee sen şimdi nolacan??

       1 aydır sınavlarım bitmedi arkadaşım bu nasıl iş ya :) Son sınıf olmak böyle bir şey herhalde. Vizeler biter ALES başlar ALES biter ÜDS başlar bu gün o tantanayı da atlattıktan sonra finallere selam çakmaya 2 haftam kaldı :( Eyh napalım canım sınavlar var diye ölelim mi? Geliyorlar geçiyorlar işte :) şaka maka sınavları bile özleyeceğim seneye...

 "  -Aa sen üniversite mi okuyodun canım?O kadar büyüdü mü çocuklar ay yaşlandık valla kız hihihi. Bölümün neydi Eminecim?

    -Biyoloji okuyorum ben.

    -Bölüm mü öğretmenlik mi?

    -Bölüm efendim.(Sanki öğretmenlik olsa biyoloji öğretmenliği diyemiyorum ya !!)

    -Ayyy maşallah maşallah. 

 Kısa bir sessizlik...

    -Eee şimdi sen okulu bitirince nolacan? " 

Biyoloji,fizik,kimya,iktisat,işletme okuyan arkadaşlarım beni çok iyi anladı :) İşte 4 yıl sonunda bu soruyu siz kendi kendinize soruyorsunuz. Okul da bitti şimdi ne halt yiyecez diye :) Çoğu öğrenci (bende dahil)  "hayırlısı ya Allah bir kapı açar elbet" diye cevaplıyor bu soruyu :) Valla zor işler azizim. Olsun olsun iş hayatına da atılmak lazım artık canım bir oraya elimi atmamıştım zaten pehh :)Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim tabii ki her yerde aynı değildir bu ama yönlendirme yok bizim bölümlerimizde yani şuranın şöyle avantajı var, burada da çalışabilirsiniz demiyor kimse. Sadece "ohoo o çok zor iş KPSS den 98 alırsan atanırsın" diyor bazı hocalarımız sağolsun... Ama herhalde onlarda bizim gelişmemiz için yapıyorlar araştıralım kendimiz öğrenelim diye maksat araştırmacı yanımız gelişsin :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !